BİYOMALZEME VE DOKU


MÜHENDİSLİĞİ DERNEĞİ 

                                                                                                                                                                                                                                    English

                                                                          

20.12.2018
BDMD üyeleri ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar 2018 ödüllerinde 3 ödül kazanmışlardır. Prof. Dr. Murat Elçin "Bilim Ödülü"nü, Doç. Dr. Pınar Yılgör Huri "Araştırma Teşvik Ödülü"nü ve Dr. Gökhan Bahçecioğlu (Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ve Prof. Dr. Nesrin Hasırcı'nın doktora öğrencisi) "Yılın Tezi Ödülü"nü almışlardır. Kendilerini kutluyoruz.
08.08.2018
Derneğimiz üyesi Doç. Dr. Pınar Yılgör Huri (Ankara Üniversitesi Medikal Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, MEDITAM) tarafından “International Symposium on 3D Printing in Medicine” (16-17 Kasım 2018, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu) düzenlenmekte olan konferansın ayrıntılarına http://3dprintmed2018.org/ adresinden ulaşılabilmektedir.
07.08.2018
Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Menemşe Gümüşderelioğlu tarafindan “III. Teorik ve Uygulamalı Doku Mühendisliği Kursu” Hacettepe Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nde (Beytepe, Ankara) 24-28 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Konuyla ilgili bilgi ekteki sayfalarda bulunmaktadır.
Etkinlik web sayfası: http://www.tissueengsummer.hacettepe.edu.tr
Etkinlik online başvuru: https://goo.gl/forms/FWgVmJt7YVhfQhub2
07.08.2018
Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kezban Ulubayram ve araştırma grubunun ekteki çalışması "Honeycomb-like PLGA‑β‑PEG Structure Creation with T‑Junction Microdroplets” Langmuir dergisinde (https://pubs.acs.org/toc/langd5/34/27) kapak olarak yayınlanmıştır. Kendilerini kutluyor başarılarının sürmesini diliyoruz.

Derneğimiz üyesi Prof. Vasıf Hasırcı'nın Klinik İletişim Dergisinde yer alan röportajı:

  


29.11.2016


Bilim Akademis 2016 Yılında Yeni Seçilen  Üyelerini Açıkladı (http://bilimakademisi.org/bilim-akademisinin-yeni-uyeleri-kasim-2016/). Merkezimiz Uyesi Prof. Dr. Nesrin Hasırcı bu yeni üyeler arasında yer almaktadır. Hocamızın üyeliğini kutlar başarılarının devamını dileriz.  
                                                                                                                          29.11.2016

Dr. Menekşe Ermiş ŞEN ODTÜ YILIN TEZİ ÖDÜLÜ


Merkez üyemiz Dr. Menekşe Ermiş ŞEN'in "INFLUENCE OF MICROPATTERNED POLYMERIC SUBSTRATES ON CANCER CELL BEHAVIOR" konu başlıklı doktora tezi 2015-2016 öğretim Yılı ODTÜ PROF. DR. MUSTAFA N. PARLAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA VAKFI ödülüne layık görülmüştür. Kendisini kutlar ve başarılarının devamını dileriz.

ODTÜ PROF. DR. MUSTAFA N. PARLAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA VAKFI Ödülleri 19 ARALIK 2016 Tarihinde ODTÜ KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİNDE törenle dağıtılacaktır.

                                                                                   

16.06.2016
Biyomalzeme ve Doku Muhendisliği Derneğimiz üyelerinden ve Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doc. Dr. Nermin Demirkol'un "Koyun Hidroksiapatit Esaslı Kompozitlerin Üretimi ve Karakterizasyonu" isimli kitabı yayınlanmıştır. Kendisini kutlar basarılarının devamını dileriz.
 

                                                                 
Ortadoğu Çamlık sitesi 87/7 Karakusunlar/Ankara
Telefon: 312 210 5180 Faks: 312 210 1542
bdmd@biyomalzeme.org.tr